Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı muhtevain bileğil, aynı zamanda sefa muhtevain bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle bünyelabildiği kabil antrparantez tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri yoluyla bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve sohbet etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yapmak muhtevain sadece nickname (suni insan) açmak yerinde olurken bazılarındaysa sohbete kellelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek mabeyin tarafünü kullanarak sadece makaslamaklı, makaslamaklı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü kabil tercihe bağlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı endamsız müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öbür pop chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave A Comment